• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Hotel Scandic Sydhavnen Kopenhaga

Hotel Scandic Sydhavnen Kopenhaga

Hotel Scandic SydhavnenDuży 4 gwiazdkowy hotel oddalony o 2 stacje  od głównego dworca kolejowego Kopenhagi. Bilet kolejowy w jedną stronę kosztuje 24 korony (ok. 15 zł). Stacja kolejowa Sydhavn oddalona jest od obiektu o 150 metrów . Hotel jest położony w dzielnicy mieszkaniowej. W odległości kilku minut pieszo znajdują się sklepy spożywcze i restauracje. W recepcji pobiera się  klucz do pokoju w postaci karty, służy ona również do obsługi windy. Wczytanie klucza w windzie wskazuje, na które piętro powinna ona dojechać. Tak jest przynajmniej w teorii. W praktyce winda żyje „swoim” życiem i wjazd  na górę czasami stanowi pewien problem. Klimatyzowane pokoje są duże - mieszczą się tam dwa łóżka oraz rozkładana kanapa. Jest też biurko, toaletka oraz regał z telewizorem. W łazience wzorem skandynawskim prysznic oddzielony jest od reszty tylko zasłonką, tak więc każde użycie prysznica powoduje zalanie całej łazienki. Goście mogą bezpłatnie korzystać z WiFi oraz parkingu. Z wyższych pięter hotelu rozciąga się ładny widok na całą okolicę.

W hotelu serwowane są bardzo smaczne i obfite śniadania w postaci bufetu - kilka gatunków pieczywa, wędlin, pasztety, sery, płatki śniadaniowe, jajecznica, warzywa i owoce, kawa, herbata i soki. W barze do dyspozycji Gości jest mała biblioteka, a w hotelowym holu znajduje się całodobowy sklep, gdzie można zaopatrzyć się w napoje, przekąski oraz niezbędne kosmetyki. Z hotelu można w 15 minut dojść do dzielnicy Vesterbro, w której znajdują się modne sklepy i restauracje.

W hotelu jest też część biznesowa z salami konferencyjnymi, gdzie odbywają się spotkania biznesowe.

Hotel jest wysoko oceniany na wszelkiego typu przeglądarkach internetowych i to całkiem zasłużenie, jednak cena hotelu rezerwowanego indywidualnie jest dość wysoka ponad tysiąc złotych za dobę (czasami są promocje i cena pokoju hotelowego wynosi ok. 700 zł).

Więcej zdjęć hotelu