• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Hotel Playa Bachata Puerto Plata Dominikana

Hotel Playa Bachata w Puerto Plata Dominikana

Hotel Playa Bachata„Flagowy” czyli najpopularniejszy hotel jednego z dużych polskich biur podróży. Hotel w karaibskim stylu na ogromnym obszarze bezpośrednio przy piaszczystej plaży w ogrodzie z bujną tropikalną roślinnością i malowniczym widokiem na góry. Graniczy z sąsiednim hotelem Senator Puerto Plata Spa Resort tworząc rozległy i komfortowy kompleks hotelowy (klienci hotelu Playa Bachata nie mogą korzystać z infrastruktury hotelu Senator Puerto Plata Spa Resort). Ale w czasie covidu w hotelu Senator nie działają restauracje i recepcja, chcąc coś zjeść czy załatwić czeka nas długa wycieczka (działa tylko jeden bar przy basenie). Do centrum Puerto Plata  stolicy regionu jest ok. 10 km. W odległości ok. 500 m od hotelu znajduje się główna droga. Z hotelu można tylko dojść do drogi, gdzie nawet trudno przejść na drugą stronę ze względu na ruch i barierki ochronne. Nie ma w okolicy nic innego typu promenada itp. Do lotniska w Puerto Plata jest ok. 30 km. i jedzie się autokarem ok. godziny. Ze względu na ogromny obszar i nie do końca intuicyjne numerowanie bungalowów wiele osób ma problem z odnalezieniem swojego i to nie dotyczy tylko pierwszego razu zaraz po przylocie, ale też później podczas pobytu. Na niewiele się zdają tabliczki ze strzałkami wskazujące poszczególne bungalowy.

Hotel znajduje się tuż przy zatoce, bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza. Serwis plażowy (leżaki, ręczniki) wliczony w cenę i nie ma potrzeby wcześniejszej „rannej” rezerwacji leżaków. Jest ich tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od pory dnia. Idąc plażą w prawo dochodzi się do kilku sklepików z pamiątkami, które nie należą już do hotelu i można dokonać zakupów nie opuszczając terenu hotelowego.

Hotel posiada całodobową recepcję z przestronnym lobby oraz sklepik z pamiątkami, kosmetykami itp. Goście mogą korzystać z bogatej oferty 5 restauracji (posiłki serwowane w formie bufetu lub a’la carte) i 5 barów (w tym bar główny, bar przy basenie, kawiarnia).

Część tych atrakcji była niestety nie czynna z powodu ograniczeń covidowych. Działają tylko dwie restauracje i dwa bary.

Korzystanie ze wszystkich restauracji i barów jest wliczone w cenę (objęte formułą All Inclusive). W tropikalnym ogrodzie znajdują się 3 baseny zewnętrzne ze słodką wodą oraz brodzik dla dzieci. Baseny mają max. 140 m głębokości i nie ma ratowników. Leżaki, parasole i ręczniki basenowe dostępne bezpłatnie. Na ręczniki wydawane są talony, które trzeba zwrócić przy wymeldowaniu. Do dyspozycji gości jest też siłownia i dyskoteka. W czasie covidu zamknięte. Brak jest też występów artystycznych i animacji. Wieczorem pozostaje bar.

Playa Bachata posiada ok. tysiąca pokoi rozlokowanych na ogromnym obszarze porośniętych egzotyczną roślinnością w kilkudziesięciu dwupiętrowych bungalowach. Pokoje z łazienkami posiadają indywidualnie sterowaną klimatyzację, wentylator sufitowy, telewizor z telewizją satelitarną (brak programów w języku polskim), mini bar, który jest uzupełniany co kilka dni i jest wliczony w cenę, a także w szafkę z dwoma litrowymi butelkami rumu, także wliczonego w cenę. Do każdego pokoju należy przestronny zadaszony balkon z widokiem na ogród. Drzwi na balkon mają fabrycznie zainstalowaną moskitierę, która uniemożliwia bliski kontakt z insektami. Z balkonu można obserwować dzięcioły i inne ptaki, które mieszkają na terenie hotelu.

Wyżywienie w formule All inclusive serwowane w formie bufetu w restauracjach La Roca i Los Almendros. Jednak w weekendy kiedy do hotelu przyjeżdżają miejscowi i robi się ciasno wszystkie posiłki są wydawane na talerze przez obsługę hotelu. Po weekendzie sytuacja wraca do poprzedniego stanu. Do dyspozycji gości także restauracje a’la carte, gdzie jest konieczna wcześniejsza rezerwacja, gdzie serwowane są wyłącznie kolacje. Do dyspozycji są  bary Macumba i Mangu, które działają w czasie kiedy nie działają restauracje.  Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż można zjeść tzw. późne śniadanie lub inny posiłek np. po powrocie z wycieczki w czasie kiedy nie działają „główne” restauracja. Asortyment w barach jest oczywiście skromniejszy w stosunku do restauracji. Ponadto 5 barów z lokalnymi napojami bezalkoholowymi i alkoholowymi. W czasie ograniczeń covidowych działają tylko dwa.

Za dodatkową opłatą jest możliwość uprawiania sportów wodnych przy hotelowej plaży w zatoce (banan ciągnięty za motorówką i kajaki).

Hotel można polecić tym wszystkim, którzy oczekują za bardzo rozsądne pieniądze dobrego standardu, ale pozbawionego nadęcia i zadęcia oraz złotych klamek i perskich dywanów. W hotelu znajdziemy piękną piaszczystą plażę nad Oceanem Atlantyckim, kilka basenów z ciepłą wodą całkiem dobre wyżywienie i dobrze zapatrzone bary, a do tego luz i możliwość prawdziwego wypoczynku. Ograniczenia covidowe sprowadzają się do noszenia maseczek w lobby i na posiłkach oraz dezynfekcji rąk. Przy podróżach do Dominikany nie ma potrzeby wykonywania testu (06.2021).