• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Hotel Holidays In Evia oraz Hotel Eretria Village

Hotel Holidays In Evia oraz Hotel Eretria Village

Hotel Eretria Village Hotel Holidays In EviaNa ogromnym terenie podobno 12 ha zostały zbudowane dwa hotele Holliday In Evia 3* i Eretria Village 4*. Hotele mają wspólną recepcję w budynku głównym, który znajduje się przy głównej drodze biegnącej przez wyspę Evia oraz całą infrastrukturę. W budynku głównym oprócz recepcji i pokojów hotelowych jest jeszcze mini market, bilard i gry komputerowe płatne dodatkowo. Pozostała część pokoi hotelowych rozmieszczona jest w bungalowach po kilkanaście pokoi w każdej lokalizacji. Pokoje Holliday In Evia w standardzie 3* rozmieszczone są bliżej budynku głównego i drogi, a pokoje Eretria w standardzie 4* rozmieszczone są na górce bliżej budynku jadalni z barem oraz basenu słodkowodnego. Pokoje są skromnie wyposażone jednak wszystko jest sprawne i działa poprawnie. Zastrzeżenia można mieć jedynie do klimatyzacji, która jest centralnie sterowana i działa tylko kilkanaście godzin na dobę od godz. 22 do godz. 9. Jeżeli ktoś by miał życzenie spędzić cały dzień w pokoju musi się liczyć z tym, że w czasie dnia klimatyzacji nie będzie. Obok ogromnego basenu ze słodką wodą, który ma zróżnicowaną głębokość od 0,6 do 2,5 m. jest piętrowy budynek jadalni, który mieści się na piętrze i składa się z dwóch sal po lewej i prawej stronie. Sale są klimatyzowane. Jest też taras, gdzie można spożyć posiłek. Jedzenie jest dobre i w dużej ilości. Jeżeli jakaś potrwa się kończy obsługa uzupełnia. Napoje nie są serwowane do stolika. W każdej z sal są zainstalowane dystrybutory do wody, soków, piwa oraz wina. Na parterze jest bar czynny od 10 do 23 serwujący drobne przekąski w postaci kanapek oraz po południu lody. W opcji All woda, cola, napoje gazowane, piwo, metaxa i uzo.

Na terenie obiektu są dwa baseny jeden obok jadalni ze słodką wodą drugi nad morzem, który wypełniony jest słona wodą. Obok basenów znajdują się bary. Obiekt graniczy z morzem - przechodzi się przejściem podziemnym pod drogą. Plaża nad morzem jest kamienisto-żwirowa. Wejście do wody wymaga butów ochronnych. Na plaży znajduje się ośrodek sportów wodnych, gdzie można wypożyczyć skuter wodny lub przejechać się na nartach wodnych.

Obiekt położony jest na kompletnym odludziu. Do najbliższego miasteczka jest 6 km. Droga, która biegnie obok hotelu nie ma pobocza i nie nadaje się do spacerów ze względu na niebezpieczeństwo wypadku drogowego. W hotelu działa kilkunasto osobowa grupa animatorów, która codziennie organizuje zajęcia typu gra w piłkę, aerobic itp. Wieczorem zawsze jest przedstawienie lub inna forma zagospodarowania wolnego czasu. W czasie dnia animatorzy organizują też zajęcia dla dzieci oraz wspólną zabawę wieczorem.

Hotel można polecić osobom, które chcą się wyciszyć i korzystać tylko z atrakcji hotelu. Nie można jak w innych miejscach wyjść wieczorem „do miasta”. Nie ma też możliwości dokupić sobie coś do jedzenia lub picia poza tym co serwuje barek hotelowy i mini market.

Więcej zdjęć z hotelu.

Wycieczki

Ateny – stolica Grecji. Najsłynniejszy zabytek to Akropol. Wstęp 12 Euro. Aby zwiedzić całość trzeba sobie zarezerwować kilka godzin, ale warto. Zmiana wart przed gmachem parlamentu i kilka innych miejsc. Warto wypożyczyć samochód bo do Aten jest ok. 100 km. Z tego większość po autostradzie.

Więcej zdjęć z Aten.

Meteory – całodniowa wycieczka

Wyjazd wcześnie rano i przejazd ok. 4-5 godzin. Krótkie zwiedzanie fabryki ikon i obowiązkowe zakupy, a potem przejazd do Meteorów. Początkowo było 20 meteorów czyli klasztorów umieszczonych na szczytach skał. Obecnie pozostało sześć z czego zwiedza się dwa. Klasztory robią niesamowite wrażenie szczególnie z daleka. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że zostały zbudowane w XIV wieku było to wtedy nie lada wyzwanie inżynierskie. Myślę, że przy dzisiejszym stanie techniki nie byłoby to takie proste. Ze szczytów są też piękne widoki na sąsiednie klasztory i miasteczka u podnóża gór. Wstęp do klasztoru 2 euro.

Więcej zdjęć z Meteorów.

Korynt i Kanał Koryncki

Ok. sto kilkadziesiąt kilometrów od Aten znajduje się Kanał Koryncki. Wycieczka zaczyna się rano. Potem przejazd do Koryntu i zwiedzanie muzeum korynckiego. Potem przejazd do Lutraki i zaokrętowanie na statku. Rejs trwa ok. 2-2,5 h. Statek płynie po Zatoce Sarońskiej, przepływa przez Kanał Koryncki wpływa do Zatoki Korynckiej i jeszcze raz przepływa przez kanał Koryncki tylko w drugą stronę. Potem jest czas wolny ok. 2 h na posiłek i kąpiel w zatoce.

Więcej zdjęć Kanału Korynckiego.