• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

PYRAMISA Sharm el Sheikh Egipt

HOTEL PYRAMISA

 

Duży zespół hotelowy w Sharm w Egipcie.

PyramisaHotel jest oznakowany 5* i na tyle zasługuje. Na dużym obszarze umieszczony jest budynek główny  z recepcją i trzema restauracjami oraz ułożone jeden nad drugim piętrowe budynki, które mają widok z okien na morze.

Dwa płytkie baseny,  na jednym z nich jest co jakiś czas uruchamiana fala. Jest też jedna zjeżdżalnia, ale w 2008 roku była nieczynna.

Trzy plaże nad morzem dla gości hotelowych. Na wszystkich materace, ręczniki i parasole bezpłatne. To samo dotyczy basenów. Przy basenach, które są ze sobą połączone jest barek gdzie można coś wypić, a ok. 11 występują nawet kanapki. Barki z napojami znajdują się na plaży nr 1 i 3. Dla wszystkich chętnych proponuję korzystanie z tych plaż bo nad morzem w sierpniu trudno jest wytrzymać bez picia . Plaże są żwirowe i bez specjalistycznych butów trudno jest wejść do morza. Z pustych pojemników ułożone są mola, po których można zejść do morza, gdzie ok. 30 m od brzegu zaczyna się laguna. W morzu pływają różnokolorowe , prześliczne rybki, jeśli rzuci się trochę chleba przypływają ich całe tabuny i zaciekle walczą o pokarm. Jedzenie w hotelu bardzo smaczne i w dużych ilościach. Na terenie hotelu znajdują się również sklepiki z pamiątkami,  złotem i skórzanymi torebkami. Za kilka dolarów można pojechać taksówką sprzed hotelu do Naama Bay lub na Stare Miasto , a tam mnóstwo sklepów , restauracji , barów.

Hotel położony jest na odludziu i nie ma szansy wyjścia na spacer pieszo, trzeba skorzystać z taksówki.

Pokoje dość obszerne wyposażone w indywidualną klimatyzację, lodówkę i telewizor. W każdym pokoju jest balkon.

Łazienki wyposażone są w wannę i suszarkę do włosów.

Pokoje są codziennie sprzątane. Kilka razy w tygodniu jest wymiana ręczników i pościeli.

Hotel jest rozmieszczony na ogromnym terenie i większość piętrowych budynków ma widok na Morze Czerwone.

Kilka razy w tygodniu urządzane są wieczory egipskie, gdzie na zewnątrz ustawione są grille do kebaba i innych mięs. Można wtedy zaopatrzyć się w wybrane przez siebie potrawy i skonsumować w restauracji gdzie jest klima. Hotel ma jeden basen w budynku, który jest prawdopodobnie podgrzewany zimą.

Galeria zdjęć hotelu.